Popularność zabiegów odmładzających botoks, Szczecin i inne ośrodki medycyny estetycznej.

Zabieg z wykorzystaniem botoksu można wykonać niezależnie od wieku. Zmarszczki mimiczne bowiem, mogą pojawiać się już w młodym wieku i wtedy zabieg taki działa profilaktycznie. Zatem mając nawet dopiero 25 lat można już poddać się działaniu botoksu.

Zmarszczki mimiczne powstają w efekcie nadmiernej aktywności mięśni w konkretnych partiach twarzy. Sygnał z włókna nerwowego powoduje, że mięsień kurczy się. Wstrzyknięcie botoksu spowoduje, że nerw nie będzie wysyłał bodźca, a mięsień nie będzie aktywny. Zwykle efekt zastosowania botoksu utrzymuje się przez około pół roku.

Sam zabieg wykonuje się najczęściej w gabinetach medycyny estetycznej, w których coraz popularniejszy staje się właśnie botoks Szczecin. W wielu miastach można znaleźć usługi kosmetyczne różnej jakości - Szczecin należy do tych miast polskich, w których mieszczą się renomowane gabinety medycyny estetycznej.

Zabieg poprzedza odtłuszczenie i dezynfekcja skóry. W tym celu wykorzystuje się preparat bezalkoholowy. Jako znieczulenie stosuje się schłodzenie lodem. Wkłucie strzykawki odczuwalne jest jak ugryzienie komara. Zabieg nie jest więc bolesny. W okolicach czoła znajduje się osiem miejsc, w które zwykle wstrzykuje się substancję. Jeśli zaś chodzi o kurze łapki to tych miejsc jest trzy po każdej stronie. Dolne powieki mają takich miejsc jedno lub dwa. Po wstrzyknięciu botoksu skórę znowu się schładza i masuje kremem z witaminą K. Chroni ona przed pojawieniem się siniaków. Przez kolejne trzy godziny należy unikać masowania twarzy, schylania się i kładzenia. Dzięki tym zaleceniom pacjent uniknie spłynięcia botoksu do niższych części twarzy.

Efekty są widoczne już pomiędzy 2. a 14 dniem od zabiegu. Na wizytę kontrolną do lekarzy dermatologów należy się wybrać po dwóch tygodniach. Jeśli botoks nierównomiernie rozłoży się lekarz dokona korekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.